WYDANIE ONLINE

Wielu deweloperów, inwestorów oraz wykonawców ochronę odgromową traktuje z dużą tolerancją. Wszak urządzenie piorunochronne nie jest tak imponujące jak elewacja, elementy wykończenia wnętrza czy inne dodatki bezpośrednio skupiające uwagę ludzi. Z tego powodu inwestycje w instalacje odprowadzające wyładowania atmosferyczne często są marginalizowane.

czytaj więcej »

Tarasy i ogrody tworzone na dachach nowoczesnych budynków nie są dziś nowością. Warto jednak wiedzieć, że takie obiekty trzeba skutecznie zabezpieczać przed wyładowaniami atmosferycznymi, a zagadnienie to wymaga wiedzy technicznej. W tekście zostały omówione różne środki ochrony przed wyładowaniami atmosferycznymi dla obiektów z dachami płaskimi pokrytych ziemią i zielenią. Znajdziemy w nim wytyczne do projektowania takiej ochrony oraz przykłady współcześnie stosowanych rozwiązań.

czytaj więcej »

W ostatnich latach popularność elektronarzędzi stale rośnie. Na rynku znajdziemy tanie urządzenia amatorskie oraz droższe, zazwyczaj lepiej wykonane i trwalsze. Praca z wykorzystaniem elektronarzędzi nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Jednak urządzenia takie dobrze jest okresowo sprawdzać, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo osobom obsługującym elektronarzędzia.

czytaj więcej »

Montaż i uruchomienie zabezpieczeń nie są czynnościami zbytnio skomplikowanymi. Jednak zaplanowanie kompleksowej ochrony w wybranym obiekcie nie należy do zadań łatwych. Specyfika obiektu, jego lokalizacja i potencjalna wartość łupu dla intruza to tylko niektóre elementy, które powinny być uwzględnione w czasie projektowania ochrony.W tym artykule zostały poruszone zagadnienia pozwalające skutecznie ocenić ryzyko i wykonać zabezpieczenie dla obiektu, którym jest stacja benzynowa. Materiały i przykłady zawarte w publikacji mają również zastosowanie do innych niewielkich obiektów usługowych.

czytaj więcej »

Praca elektryka, szczególnie elektryka pomiarowca, wiąże się z niebezpieczeństwem oraz odpowiedzialnością za zdrowie i życie innych osób. Z tego powodu urządzenia pomiarowe wykorzystywane w pracy powinny być sprawne. Aby to definitywnie potwierdzić, należy okresowo wzorcować sprzęt pomiarowy, a niektóre urządzenia poddawać prawnej kontroli metrologicznej, czyli legalizować.

czytaj więcej »

wiper-pixel