WYDANIE ONLINE

W automatyce przemysłowej powszechnie stosuje się bezdotykowe czujniki zbliżeniowe. Ich zadaniem ich jest wykrywanie i sygnalizacja obecności różnego rodzaju obiektów: przedmiotów metalowych i niemetalowych, cieczy, gazów i rozdrobnionych ciał stałych.Z tekstu dowiecie się Państwo, jak działają czujniki zbliżeniowe i gdzie stosuje się ich poszczególne rodzaje. Na co zwracać uwagę przy ich doborze.

czytaj więcej »

Kontynuując cykl dotyczący aparatów niskiego napięcia, w tym artykule prezentujemy wyłączniki silnikowe. Są to aparaty stosowane w obwodach jedno- i trójfazowych zasilających klatkowe silniki indukcyjne.Z tekstu dowiecie się Państwo, jakie wyłączniki silnikowe są obecnie stosowane, jak się je dobiera i jakie są ich dodatkowe elementy.

czytaj więcej »

Norma PN-EN 81-20:2014-10 mówi o zachowaniu bezpieczeństwa w instalowanych na stałe dźwigach osobowych lub towarowo-osobowych.W tej aktualizacji kończymy omawianie problematyki prowadnic oraz przedstawiamy zapisy z rozdziału 5.8 Normy, dotyczącego zderzaków.

czytaj więcej »

Multimetry (mierniki uniwersalne) to wielozakresowe mierniki wielofunkcyjne. Jeden taki przyrząd może więc służyć np. do pomiaru prądu, napięcia stałego i przemiennego, pomiarów rezystancji czy pojemności.Z tekstu dowiecie się Państwo m.in. jakie funkcje mają obecnie stosowane multimetry, do czego mogą służyć, jak bezpiecznie i unikając błędów wykonywać pomiary z ich użyciem.

czytaj więcej »

Montaż opraw oświetleniowych wymaga właściwego wyboru miejsca, stabilnego zamocowania ich do podłoża i odpowiedniego podłączenia do instalacji.Z tekstu dowiecie się Państwo, co należy uwzględniać, wybierając miejsce montażu oprawy oświetleniowej, jakie są sposoby mocowania jej do podłoża, na co zwracać uwagę podczas podłączania do obwodu.

czytaj więcej »

W wykazie przedstawiono informacje o normach dotyczących elektryki opublikowanych przez Polski Komitet Normalizacyjny od 17 października do 7 listopada 2019 r.

czytaj więcej »

wiper-pixel