WYDANIE ONLINE

W sprawdzeniach ochrony przeciwporażeniowej w układzie sieci IT wyróżniamy protokoły ze sprawdzenia skuteczności ochrony przeciwporażeniowej przy pojedynczym zwarciu oraz dla przypadku podwójnego zwarcia.W tekście przedstawiono cechy sieci w układzie IT oraz zasady jej sprawdzania. Przedstawiono wzory protokołów.

czytaj więcej »

Dobre oświetlenie wnętrza świątyni powinno być związane z symboliką religijną, liturgią i architekturą. Dlatego jego projekt musi powstawać przy ścisłej współpracy architekta i oświetleniowca.W tekście przedstawiono zalecenia i uwagi dotyczące doboru źródeł światła i opraw oświetleniowych używanych w obiektach sakralnych oraz pokazano przykłady rozwiązań.

czytaj więcej »

Bezpieczniki topikowe są często stosowane w przemyśle. Zabezpieczają przed skutkami zwarć i w ograniczonym zakresie również przed konsekwencjami przeciążeń.W poprzednim numerze opisaliśmy, jakie parametry charakteryzują bezpieczniki topikowe i jak odczytywać ich charakterystyki podawane przez producentów. W tym tekście prezentujemy rodzaje bezpieczników wraz z podstawowymi informacjami o ich zastosowaniach.

czytaj więcej »

Wyłączniki ochronne różnicowoprądowe oprócz zalet mają i wady. Do nich należy bezpodstawne wyłączenie zasilania na skutek wykrycia prądów różnicowych, które są normalnym zjawiskiem w odbiornikach o charakterze elektronicznym. Kolejny kłopot to konieczność częstego przeprowadzania testów wyłącznika. Rozwiązaniem tych problemów są systemy monitorowania prądów różnicowych.Z tekstu dowiedzą się Państwo, jakie działają i jak konfigurowane są systemy do monitorowania prądów różnicowych, jakie są ich zalety i wady w porównaniu z wyłącznikami ochronnymi różnicowoprądowymi.

czytaj więcej »

wiper-pixel